Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy
Projekt je realizován s finanční podporou Statutárního města Ostravy, městského obvodu Ostrava-Jih

Šlágr kola jsme vyhráli! Muži

Šlágr kola jsme vyhráli!

V sobotu 25.2.2017 se od 10:00 na Hladnově uskutečnil volejbalový šlágr krajského přeboru mužů mezi vedoucím celkem tabulky finálové skupiny - našim týmem Volejbal Ostrava s.r.o. a druhým v tabulce - TJ Sokol Pálkovicemi.

K zápasu dnes nastoupilo 12 hráčů:

Volejbal Ostrava s.r.o. – TJ Sokol Pálkovice 3:0 (23, 22, 20)
Esa: 6:4 Chybné podání: 14:11 Bloky: 8:9
Procházka, Štika, Holý, Pudich, Brus, Mauler – Dohnal (Bartůněk).
1. set = 3:1 7:9 15:17 21:19 23:22 a 25:23.
2. set = 6:3 11:6 15:10 21:15 23:18 a 25:22.
3. set = 3:5 9:8 15:14 20:18 a 25:20.

Druhý zápas začal ve 12:30.
Volejbal Ostrava s.r.o. – TJ Sokol Pálkovice 3:1 (-20, 23, 17, 28)
Esa: 13:6 Chybné podání: 19:10 Bloky: 9:11
Procházka, Štika, Holý, Pudich, Brus, Mauler – Dohnal (Bartůněk, Tomáš).
1. set = 0:3 6:8 13:15 17:17 17:21 a 20:25.
2. set = 1:3 5:10 9:16 14:18 18:19 18:22 23:22 a 25:23.
3. set = 3:1 7:3 10:5 15:11 19:15 22:16 a 25:17.
4. set = 3:3 6:8 10:9 15:13 17:19 21:21 25:25 a 30:28.

Obětavá hra v poli:

Tradiční pohled trenéra a smečaře Marka Tomáše:

Jsem rád, že jsme dneska získali 5 bodů (Ondra: snad 6 bodů wink) – jak je vidět, já už jsem se v duchu připravoval na tie break. Ale k věci: stále máme v naší hře ještě velké rezervy, takže nemůžu být spokojen!
Do prvního zápasu jsme nastoupili sice hodně zodpovědně, ale patrně právě proto jsme začali první set až příliš křečovitě. Nicméně pak jsme se uvolnili a dohráli toto první velmi důležité utkání absolutně podle mých představ.
Nechtěl jsem do druhého zápasu měnit sestavu, a proto nastoupila vítězná. Druhý zápas jsme začali příliš „profesorsky“, soupeře jsme podcenili, i když zrovna Palkovice bychom podceňovat zrovna neměli. To se nám vymstilo a my prohráli první set. Vzápětí na nás vlítli i v druhém zápase a vypadalo to už hodně nebezpečně. V pravý čas dnes ale tým hodně podržel a rád bych jej zato dnes vyzdvihl, hlavně jeden hráč – Matěj Štika (ať to dělám nerad – volejbal je kolektivní sport). V tuto kritickou chvíli to byl hlavně on, kdo našemu týmu hodně pomohl ať už blokem, servisem či hecováním. Byl to dneska chlap na správném místě! Postupně se volejbalové štěstí i volejbalová kvalita začala přelévat na naší stranu. V závěru čtvrtého setu jsme sice opět trochu polevili a zdálo se, že se nevyhneme tie breaku, ale pak jsme zapnuli a vše dopadlo podle našeho očekávání.

Náskok v tabulce: Rozhodnuto ještě určitě není. Sport je sport. Můžeme třeba z nejrůznějších důvodů ještě prohrát všechny zápasy. A i kdyby rozhodnuto už po dnešku bylo, tak to pro nás přesto znamená, že budeme makat ještě více. Chceme vyhrát každý zápas!

Závěr: Potvrdili jsme roli favorita a připisujeme si hodně cenných šest bodů do tabulky. Co se týká kvality zápasu a hlavně atmosféry v hledišti, tak tento zápas by se určitě neztratil podle mě ani v daleko vyšší soutěži než je krajský přebor. Jako klíčový moment tohoto dvojutkání bych označil druhý set druhého zápasu, kdy jsme v koncovce prohrávali ještě 18:22. Nicméně kluci pořádně zabojovali a otočili na 25:23. Končíme tak dneska s bilancí 6:0 na body, což je možná pro hosty, přiznejme si sportovně, až trochu příliš tvrdé skóre. Tým z Palkovic totiž potvrdil (při vší úctě k ostatním soupeřům), že v krajské soutěži jsou asi jediným celkem, který s námi sehrál opravdu vyrovnaný zápas.

Zajímavosti: Během dne přišlo naše kluky podpořit přímo do haly cca 30- 35 fanoušků či členů našeho klubu, za což jim všem děkujeme. Za zmínku také stojí fakt, že oproti základní části, řídili tento dvojzápas dva rozhodčí.