První letošní vítězství bez ztráty setu! Muži

První letošní vítězství bez ztráty setu!

Ve čtvrtek 12.1.2017 se od 20:00 potkaly ve svém třetím vzájemném zápase letošního ročníku krajského přeboru mužů celky Volejbal Ostrava s.r.o. a OU Ostrava. Tradiční domácí prostředí jsme vyměnili pro tento dvojzápas za halu Na jízdárně.

Svou soutěžní premiéru si odbyl (a takřka dva celé sety odehrál) Otar Chachua - naše akvizice z Kavkazu. V tomto zápase nastoupil také Michal „Jawal“ Hrbáč, který přispěl k našemu vítězství pěti body. Po delší době za nás nastoupil také Honza Rodek. Své kamarády a spoluhráče přišel do haly také podpořit blokař Jakub Červený, jenž také figuruje na soupisce našeho týmu.

Volejbal Ostrava s.r.o. – OU Ostrava 3:0 (8, 18, 23)
Volejbal Ostrava s.r.o.
Brus, Nekola, Procházka, Holý, Bariš, Rodek – Dohnal (Sapík, Chachua, Pudich, Hrbáč).
Esa: 9:5 Bloky: 6:0 Chybné podání: 11:14
1.set  = 5:0 9:0 11:1 15:3 19:6 23:8 a 25:8.
2.set  = 5:1 9:4 11:8 11:11 17:13 20:15 23:18 a 25:18.
3.set  = 1:3 7:8 11:14 17:19 19:19 a 25:23.

Zápas očima libera Petra „Krtka“ Dohnala:
Nastoupili jsme proti slabšímu soupeři, kterému jsme ukázali, že máme rozhodně navíc. Začali jsme perfektně na servisu, proto jsme první set vyhráli takovým rozdílem. Poté nastoupil ve dvou zbylých sadách náš mladý gruzínský nahrávač, a bylo vidět že s klukama hraje jiný typ hry, takže to bylo trochu nervóznější – kluci si tak nerozuměli, ale i tak to byla solidní hra. Ve třetím setu jsme prohrávali, protože soupeř začal solit servis. V téhle soutěží platí to, že pokud někdo začne do toho mlátit, tak může dělat problémy. Prohrávali jsme o pět bodů, ale zvládli jsme to a závěrečný set otočili. Byl to týmový výkon. Prostřídali jsme se všichni.

Závěr:
Utkání jsme zvládli v pohodě za tři body a bez ztráty setu, což může být v budoucí fázi soutěže ještě důležité. V prvních dvou setech jsme si hned ze začátku udělali náskok, kdy soupeř měl velké problémy s podáním zejména obou našich nahrávačů. První set tak skončil výsledkem 25:8, což může být také rekord této soutěže. Nejvíce nás soupeř potrápil ve třetím setu, kdy si hráči OU vypracovali i díky spoustě našich chyb vedení 19:17. Nicméně jsme se nevzdali a díky závěrečnému koncentrovanějšímu výkonu pak koncovka patřila opět nám. Děkujeme všem za podporu v hale i třeba na dálku.

Další dvojzápas odehraje již tuto sobotu a to 14.1 od 10:00 na palubovce aktuálně předposledního celku: TJ Krnov.