Kylešovická mise splněna stoprocentně! Muži

Kylešovická mise splněna stoprocentně!

V sobotu 12.11.2016 se v Opavě v ránci 13. a 14. kola krajského přeboru mužů střetli letos tabulkově dva nejlepší celky naší skupiny.

Druhý celek tabulky SK AZ Kylešovice přivítal vedoucí tým Volejbal Ostrava s.r.o. Tento dvojzápas byl důležitý i z hlediska toho, že Kylešovice pravděpodobně postoupí s naším týmem do další fáze soutěže a tyto vzájemné zápasy se pak boudou započítávat do postupové tabulky. Do Opavy jsme přijeli v kompletní sestavě s cílem získat šest bodů do tabulky a to se nám taky povedlo!

1. zápas: SK AZ Kylešovice – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 (-21, -16, -16)
2. zápas: SK AZ Kylešovice – Volejbal Ostrava s.r.o. 0:3 (-17, -18, -26)
Sestava (1. zápas) : Procházka, Štika, Holý, Brus, Rodek, Bariš – Dohnal (střídali: Nekola, Bartůněk, Fulop).
Sestava (2. zápas) : Procházka, Štika, Holý, Pudich, Brus, Rodek – Dohnal (střídali: Nekola, Bariš, Fulop).

Statistika dvojzápasu:
Esa: 11:9 Chybné servisy: 19:19 Bloky: 4:13.
Vývoj setů – 1. zápas:
1. set – 2:2 10:10 12:15 19:19 19:22 a 21:25.
2. set – 2:6 4:9 7:13 10:15 11:20 15:23 a 16:25.
3. set – 6:8 9:13 11:19 15:21 a 16:25.
Vývoj setů – 2. zápas:
1. set – 2:0 7:7 7:10 8:15 10:21 14:21 a 17:25.
2. set – 2:5 5:5 7:11 11:15 14:15 17:20 a 18:25.
3. set – 2:2 9:12 12:17 18:23 22:24 24:24 a 26:28.

Pohled na dnešní dvojutkání očima trenéra Marka Tomáše:
Musím říci, že až na pokaženou koncovku třetího setu v druhém zápase, jsme měli vývoj obou zápasů pod kontrolou. Myslím, že jsme byli lepší ve všech herních činnostech, zejména v obraně na síti – dali jsme hodně bodů blokem. V této činnosti dominoval zejména Šimon Holý. Hráči Kylešovic bojovali až do konce -  nevzdali to a za nepříznivého stavu vývoje setů zdramatizovali koncovku posledního setu.
Jak zatím vidíš soutěž po první části? Skončila nám první čtvrtina soutěže a jsme tam, kde jsme chtěli být. Mrzí nás jeden prohraný zápas v Benešově – z mého pohledu to byla zbytečnost.

Závěr:
V souboji dvou nejlepších týmů jsme získali dalších šest bodů do tabulky. Po polovině první části KP tak vedeme tabulku již o jedenáct bodů a jsme na nejlepší cestě tuto část soutěže vyhrát.

Pozvánka:
Další zápas odehrajeme již příští týden 19.11.2016 - na Hladnově, kde přivítáme aktuálně poslední celek tabulky TJ Odry. Začínáme v 10:00 hod a budeme rádi, když nás přijdete podpořit.
Budeme rádi, když přijdou i ti, kteří budou chtít přispět dobrovolným vstupným na „sbírku pro Deniska“!